طرح همصدایی دعای امام زمان عج

شناسه خبر : 59168

1397/02/11

تعداد بازدید : 211

طرح همصدایی دعای امام زمان عج

در دوران غيبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، همه ما مسلمانان وظايفي نسبت به آن وجود مقدس داريم. علاوه براينکه وظيفه امروز ما در قبال حضرت مهدي صلوات الله و سلامه علیه، تبعيت از قرآن و اهل بيت علیهم السلام مي باشد، تکلیف ديگري نيز براي محبين آن امام همام رقم خورده است که آن ، دعا براي سلامتی و ظهور حضرتش می باشد.

در روايات فراوان حتي انتظار فرج با عنوان افضل الاعمال ياد شده که یکی از  نشانه­های انتظار، دعا برای رفع هجران است و از همه مهمتر اينکه دستور فرمودند دعاي دسته جمعي براي ظهور؛ زيرا علاوه بر اينکه به طور حتم اين نوع دعا اثر بيشتري دارد، باعث يکدلي و وحدت بيشتر مردم مي شود.

از این رو به منظور همصدا شدن با طرح "همصدایی" در روز چهارشنبه نیمه شعبان راس ساعت 12 ظهر، برای تعجیل فرج مولا و ولی امرمان حضرت بقیه الله الأعظم ارواحنا له الفداء برای یک دقیقه هر کجا هستید اگر توانستید رو به قبله شده و دعای فرج راهم صدا همه با هم زمزمه کنیم و ظهور مولایمان را از درگاه حضرت حق عاجزانه درخواست نماییم.

بديهي است که اگر اين طرح، فرهنگ سازي شود علاوه بر ايجاد يک حالت انتظار ملموس در اذهان عمومي نوعي همدلی است که و رحمت خداوند را در پي خواهد داشت و چه بسا صدها و يا هزاران و يا ميليونها نفر باهم همنوا شده و با قرائت دعا برای عافیت و فرج حضرت سلام الله علیه، عنايت خداوند متعال را جلب نموده و ظهور موعود را نزديکتر گردانند.

ميرسد روزي که بي چون و چرا مي بينمت

ميرسد روزي که اي شاه وفا مي بينمت

ميرسد روزي که تکيه ميدهي بر کعبه و

در کنار خانه ي امن خدا مي بينمت

ترنم هدایت

سایت مراجع تقلید

آموزه های تربیتی براساس معارف اهل بیت علیهم السلام